درباره نشریه

درباره نشریه

نشریه جاویدان خرد، دو فصلنامه ­ای با دسترسی باز (به متن مقالات) است که توسط مؤسسه پژوهشی و حکمت ایران منـتشر می‌شود. حکمت و فسلفه از محورهای موضوعی مورد پذیرش نشریه است و مقالات به زبان­های فارسی، انگلیسی، عربی، فرانسه و آلمانی پذیرفته می­شود. در این نشریه از سیاست داوری تخصصی دو سو ناشناس در بررسی مقالات استفاده می شود و همه مقالات ارسالی باید با نرم افزار مشابهت یاب بررسی شوند تا از اصالت آنها اطمینان حاصل شده و پس از آن به دقت مورد ارزیابی قرار می گیرند. این نشریه در بررسی و انتشار مقالات علمی با احترام به قوانین اخلاق در نشریات، تابع قوانین کمیتۀ اخلاق در انتشار  (COPE) می باشد و از آیین نامه اجرایی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در آثار علمی پیروی می نماید.  

 


سیاست های مالی


هزینه های پردازش مقاله

هزینه­ ی پذیرش مقالات در این نشریه 6000000 ریال است.

 

هزینه اشتراک

نشریه جاویدان خرد به عنوان یک مجله الکترونیکی با دسترسی آزاد منتشر می شود، بنابراین هیچ هزینه اشتراکی برای مخاطبان وجود ندارد.

 


سیاست های دسترسی باز و حق چاپ (کپی رایت)

نشریه جاویدان خرد، یک دو فصلنامه با دسترسی باز است به این معنی که دسترسی به تمامی مقالات این نشریه آزاد و رایگان است و مقالات بلافاصله پس از انتشار در وبسایت نشریه قابل دسترس خواهند بود. نشریه جاویدان خرد تحت شرایط و معیارهای مجوز  Creative Commons Attribution Non-Commercial 4.0 International License: (BY-NC 4.0))  قرار دارد.

 

 

 

سیاست­ های اخلاقی انتشار 

  • نشریه جاویدان خرد در بررسی و انتشار مقالات، پیرو کمیته اخلاق نشر (COPE)  است و مطابق با قوانین اخلاقی با بالاترین استانداردهای اخلاقی مطابقت دارد.
  • نویسندگان در زمان ارسال مقاله باید تعهد دهند که مقاله آنها حاصل یک کار پژوهشی اصیل است و در جای دیگری به هیچ زبانی منتشر و یا برای بررسی به نشریه دیگری ارسال نشده است (برای اطلاعات بیشتر از اصول اخلاقی نشریه حتماً صفحه اخلاق نشر را مطالعه نمایید).
  • قوانین و قراردادهای مربوط به حق چاپ باید توسط نویسندگان رعایت شود.
  • هر نوع سرقت ادبی غیراخلاقی است و غیرقابل قبول است.

برای کسب اطلاعات در باره­ ی قوانین انتشار و دستورالعمل­های اخلاقی، لطفاً به http://publicationethics.org مراجعه کنید.

 


برنامه زمان­بندی انتشار

نشریه جاویدان خرد، به صورت دو فصلنامه منتشر می شود و 2 شماره را در سال منتشر می کند. تمامی مقالات منتشر شده از ابتدا تا کنون در وب سایت اختصاصی (https://www.javidankherad.ir/?lang=fa) در دسترس خواهد بود.


 

ویژگی های اصلی نشریه